REGULAMIN SIEDLISKA

Bardzo nam miło gościć Państwa w naszym Siedlisku.

Życzymy miłego pobytu i prosimy o przestrzeganie zasad zawartych w regulaminie, który ma zapewnić spokój i bezpieczeństwo naszych gości.

 1. Rezerwacji pobytu dokonuje się telefonicznie pod nr tel. 503 080 232 lub za pośrednictwem maila: dompodbarania@wp.pl.
 2. Rezerwując pobyt dokonuje się wpłaty ustalonej podczas rezerwacji. Pozostała kwota jest płatna przed przyjazdem zgodnie z wystawioną ofertą na konto podane w potwierdzeniu rezerwacji. Standardowo termin drugiej płatności to 7 dni przed przyjazdem. Wyjątek stanowią terminy świąteczne i Sylwester.
 3. Dokonując wpłaty kwoty za pobyt goście akceptują zasady regulaminu.
 4. Goście zobowiązani są do okazania dokumentu tożsamości właścicielowi obiektu przy zameldowaniu.
 5. W przypadku niezrealizowanej usługi z przyczyn leżących po stronie wynajmującego, wpłacona kwota jest zwracana. W sytuacji rezygnacji z pobytu przez gości 30 dni przed przyjazdem, zostanie wyznaczony jeden obustronnie ustalony termin. Niezrealizowany pobyt można wykorzystać przez okres 6 miesięcy.
 6. Dom wynajmowany jest na doby. Pobyt w domku rozpoczyna się od godz. 16:00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godzinie 10:00 w dniu wyjazdu. Dotyczy to także otoczenia obiektów.
 7. W przypadku skrócenia pobytu pobrana opłata jest bezzwrotna.
 8. Kaucja w wysokości 800 zł jest pobierana przelewem dzień przed przyjazdem. Kaucja jest zwrotna 24 godziny od wymeldowania po sprawdzeniu stanu obiektu.
 9. Goście nie mogą przekazywać zwalnianego przez siebie domku innym osobom, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścili zapłatę.
 10. Wystawiona oferta określa ilość osób oraz dni. Brak możliwości dokwaterowania dodatkowych osób podczas trwania pobytu.
  Osoby niezameldowane w obiekcie nie mogą przebywać w domu oraz na terenie siedliska.
 11. W domu i na terenie Siedliska obowiązuje cisza nocna od godz. 22:00 do godz. 7:00.
  Nie jest to miejsce do organizacji hucznych imprez oraz wieczorów kawalerskich i panieńskich.
 12. Właściciele obiektu zastrzegają sobie prawo do odmowy świadczenia usług osobom pod wpływem alkoholu, substancji odurzających, agresywnych nie stosujących się do regulaminu, bez zwrotu dokonanych wcześniej wpłat za pobyt.
 13. Goście ponoszą odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia domu, jacuzzi, sauny lub urządzeń technicznych powstałych z ich winy.
 14. W domu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu i innych substancji. W obiekcie są zainstalowane czujniki dymu. W przypadku złamania zakazu palenia w domu pobieramy opłatę w wysokości 2000 zł.
 15. Goście zobowiązani są do przestrzegania zasad przeciwpożarowych. Korzystając z kominka, należy zawsze szczelnie zamykać drzwiczki kominka. Zabrania się pozostawienie kominka bez nadzoru oraz podczas nieobecności gości w domu.
 16. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe (oraz bliskość lasu i materiał z jakiego wykonany jest obiekt) zabronione jest używanie w pokojach grzałek oraz innych podobnych urządzeń, nie stanowiących wyposażenia domku.
 17. Prosimy o zamykanie drzwi zewnętrznych, pomieszczenia rekreacji na klucz oraz okien, wyłączenie telewizora, PlayStation w pomieszczeniu gier oraz innych urządzeń podczas nieobecności.
 18. Dom ogrzewany jest z wykorzystaniem odnawialnych źródeł ciepła, prosimy o nieregulowanie wskaźników temperatury w domu. Temperatura w obiekcie jest sterowana przez gospodarzy obiektu, poza obiektem wynajmowanym.
 19. W obiekcie posiadamy biologiczna oczyszczalnię. Prosimy o nie wyrzucanie do WC chusteczek nawilżających oraz innych środków higienicznych za wyjątkiem papieru toaletowego.
 20. Korzystając ze strefy wyznaczonej na ognisko, prosimy o niepozostawianie ogniska bez nadzoru do momentu jego zagaśnięcia lub zagaszenia wodą.
 21. Właściciele Siedliska nie ponoszą odpowiedzialności z tytułu utraty pieniędzy, papierów wartościowych lub uszkodzenia kosztowności albo przedmiotów mających wartość naukową, artystyczną lub innych rzeczy materialnych gości.
 22. Parking jest bezpłatny. Podczas zameldowania i wymeldowania można korzystać z miejsca przy domku. Docelowo parking dla samochodów znajduje się ok. 150 metrów od domku.
 23. Na terenie domu oraz posesji pobyt zwierząt jest zabroniony.
 24. Dzieci do lat 12 mogę przebywać na terenie obiektu i otoczenia pod nadzorem opiekunów prawnych. Właściciele obiektu nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie korzystających z niego gości i dzieci. Całkowitą odpowiedzialność za dzieci ponoszą rodzice lub opiekunowie prawni.
 25. Dzieci do lat 14 mogą korzystać z atrakcji na terenie obiektu, jacuzzi, sauny wyłącznie pod nadzorem i zgodą osób dorosłych.
 26. Do dyspozycji gości, na terenie obiektu, jest sauna i jacuzzi. Sauna i jacuzzi są czynne przez cały rok.
 27. Prosimy o nie chodzenie w butach po domu.
 28. Prosimy o utrzymywanie oraz zwrot domu w stanie zastanym. Prosimy o umycie naczyń i wyrzucenie śmieci.
 29. Właściciele obiektu nie ponoszą odpowiedzialności za przejściowe niedogodności spowodowane brakiem prądu, telewizji oraz internetu spowodowane brakiem dostaw przez dostawców.
 30. Połączenie z Internetem jest bezpłatne.
  Hasło do WIFI: 987654321
 31. Prosimy o segregację śmieci. W domu przygotowane są worki na śmieci w odpowiednich kolorach natomiast przed budynkiem, obok garażu wystawiony jest stelaż z workami w odpowiednich kolorach oraz pojemnik na odpady BIO:
  • żółty worek: plastik, metal,
  • niebieski worek: papier,
  • czarny/brązowy worek: odpady BIO (pojemnik plastikowy zielony),
  • zielony worek: butelki białe i kolorowe.
 32. Wybrane obszary otoczenia obiektu są monitorowane.
 33. W dniu przyjazdu rozliczany jest podatek klimatyczny zgodnie z Uchwałą Miasta Wisła.
 34. Regulamin Domu pod Baranią jest dostępny dla gości na stronie internetowej www.dompodbarania.pl oraz podczas zakwaterowania w obiekcie.
 35. Jeżeli potrzebujecie Państwo jakiegokolwiek wsparcia z naszej strony, np. zabrakło płynu do naczyń, nie świeci żarówka itp. ... prosimy pukać do nas ☺.

Dziękujemy za przestrzeganie zasad oraz mamy nadzieję, że pobyt u nas będzie dla Państwa miłym doznaniem i ponownie zawitacie w nasze progi.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z JACUZZI I SAUNY

 1. Przed przystąpieniem do korzystania z jacuzzi należy umyć całe ciało pod prysznicem mydłem i ciepłą wodą.
 2. Przed wejściem do jacuzzi należy bezwzględnie zdjąć obuwie oraz spłukać nogi.
 3. Przed wejściem do sauny należy zdjąć obuwie.
 4. W saunie podczas sesji może przebywać do 6 osób.
 5. Jacuzzi jest 6-stanowiskowa. W jacuzzi podczas sesji może przebywać do 3 osób.
 6. Zaleca się jednorazowy pobyt w jacuzzi nie dłuższy niż 30-45 minut.
 7. Zabronione jest wlewanie jakichkolwiek środków zapachowych, aromatów do jacuzzi.
 8. Po skończonej sesji w jacuzzi, prosimy o zamknięcie klapy jacuzzi.
 9. W saunie zaleca się wykonanie dwóch sesji po 15 minut każda z 10-minutową przerwą pomiędzy sesjami.
 10. Korzystanie z jacuzzi odbywa się jedynie w pozycji siedzącej.
 11. Goście korzystają z sauny i jacuzzi na własne ryzyko i odpowiedzialność. Właściciele obiektu nie ponoszą odpowiedzialności za urazy poniesione w wyniku korzystania z jacuzzi i sauny.
 12. Zabronione jest korzystanie z sauny i jacuzzi pod wpływem alkoholu.
 13. Zabrania się korzystania z sauny i jacuzzi osobom z zaburzeniami układu krążenia, układu oddechowego, chorobami skóry, ranami, chorobami zakaźnymi, zaburzeniem równowagi oraz agresywnie się zachowujących.
 14. Kobiety w ciąży nie powinny korzystać z sauny i jacuzzi.
 15. Jacuzzi i sauna nie jest miejscem zabaw dzieci.
 16. Dzieci do lat 14 mogą korzystać z atrakcji na terenie obiektu, jacuzzi, sauny wyłącznie pod nadzorem i zgodą osób dorosłych.
 17. Właściciele obiektu zastrzegają sobie prawo do odmowy świadczenia usług osobom pod wpływem alkoholu, substancji odurzających, agresywnych nie stosujących się do regulaminu. Nieprawidłowości należy bezzwłocznie zgłosić obsłudze obiektu.

Kontakt

Dom Pod Baranią
Osiedle Równe 13
43-460 Wisła Czarne

tel.: 503 080 232
e-mail: dompodbarania@wp.pl

Konto bankowe
ING Bank Śląski
33 1050 1096 1000 0092 0430 3268